طراحی سایت جذاب  : سایت در واقع یک  محل عمومی است که معمولاً تعدادی ازکاربران را هدف قرار می دهد. اگر در حال طراحی سایت هستید ، و می خواهید مطمئن شوید که سایتی که طراحی میکنید و خودتان دوست دارید آیا کاربردی هم هست این مقاله قطعا به شما پیشنهاد میشود. در این مقاله ، من در مورد 10 ویژگی برتر که یک وب سایت خوب باید در طراحی سایت لحاظ شود صحبت میکنم.

طراحی سایت کاربردی

یک وب سایت جذاب و کاربردی برای ارائه یک هدف خاص و یا برای حل یک مشکل طراحی میشود. به عنوان مثال ، یک سایت کاریابی هدفی دارد که کارفرمایان بتوانند فرصت های شغلی خود را ارسال کنند و افراد متقاضی کار می توانند برای یافتن شغل خود اقدام کنند. پس از درخواست ، باید راهی برای برقراری ارتباط بین کارفما و کارجو  به روزرسانی اگهی ها  وجود داشته باشد. اگر یک سایت کاریابی طراحی کنید و فقط به شما امکان می دهد موقعیت های شغلی را ثبت کنید ، این کافی نیست و در طراحی سایت خوب عمل نکرده اید.

سهولت در استفاده

استفاده از وب سایت باید آسان باشد. رد طراحی سایت به این نکته توجه کنید که وقتی کاربران از وب سایت شما بازدید می کنند ، آیا بدون نیاز به اطلاعات و راهنمایی ، اطلاعات مورد نظر خود را پیدا می کنند؟ آیا وب سایت شما برای رفتن به بخش های مختلف و رفتن از صفحه ای به صفحه دیگر و بازگشت به آن ، منو ها و لینک های  آسان ارائه می دهد؟

محتوای مرتبط

شما قطعا نمی خواهید محتوایی را در وب سایت قرار دهید که به کاربران و موضوع سایت ربطی ندارد. شما نمی خواهید جزئیات یک ماشین را روی صفحه سایت کاریابی بگذارید. اگر وب سایت کاریابی طراحی کرده اید ، باید محتوا و نکاتی در رابطه با کارجو و کارفرما ها و همچنین نحوه ایجاد رزومه و یا نحوه مصاحبه درست را در آن قرار دهید. نمیتوانید در سایت کاریابی اطلاعات ورزشی قرار دهید.

طراحی سایت مدرن

شما باید مطمئن شوید که طراحی وب سایت شما با جدیدترین فناوری های روز انجام شده و از تکنولوژی های روز در طراحی سایت پشتیبانی میکند. شما نمیتوانید یک وب سایت طراحی کنید که نیازهای امروز را پشتیبانی نکند. به عنوان مثال ، responsive نباشد ، طراحی سایت responsive یکی از نکات مهم و اصلی در طراحی وب سایت های مدرن است.

بهینه سازی سایت

وب سایت و محتوای آن باید برای دستگاه های مختلف ، مرورگرها ، سرعت بارگذاری داده ها ، موتورهای جستجو و کاربران بهینه شود. اگر وب سایت شما برای کاربران  تلفن همراه و از لحاظ سرعت بارگیری آنها بهینه نشده است ، کاربران ممکن است وب سایت شما را ترک کنند. اگر وب سایت شما از مرورگرهای متداول رایج پشتیبانی نمی کند ، ممکن است برخی کاربران از دست بدهید. اگر وب سایت شما برای تلفن های هوشمند محبوب و اندازه آنها بهینه نشده است ، ممکن است کاربران تمایل به بازدید از وب سایت شما نداشته باشند . در واقع بهینه سازی در طراحی سایت و راه اندازی سایت یکی از مهم ترین مواردی است که باید به ان توجه ویژه ای داشت.

بهینه سازی داده مرتبط با device ها

طراحی وب Responsive یک نیاز در طراحی وب سایت مدرن و بروزاست. علاوه بر اینکه باید طوری طراحی سایت انجام شود که در device های مختلف درست اجرا شود باید به این نکته هم توجه داشت که تمام بخش هایی که کاربران در دستگاه های بزرگتر میبینند نیازی نیست که در موبایل یا دستگاه های کوچک هم مشاهده کنند . درواقع باید اطلاعات و داده های سایت هم برای دستگاه های مختلف بهینه شوند.

عملکرد و سرعت

آیا وب سایت شما به اندازه کافی سریع اجرا میشود تا بازدید کنندگان آنچه را که به دنبال آن هستند نشان سریع تر پیدا کنند؟ وب سایت شما نمی تواند هنگام ارائه محتوا به بازدید کنندگان خود کند باشد. اگر وب سایت شما برای بارگیری بیش از دو ثانیه طول بکشد ، احتمالاً خیلی کند است.

قابل اعتماد

آیا وب سایت شما قابل اعتماد است؟ بطور مثال اگر سایت شما یک سایت کاریابی باشد من میتوانم درخواست کار را ثبت کنم و سایت شما به موقع فرصت های شغلی را برای من ارسال کند؟ آیا پشتیبانی 24/7 دارد؟ آیا شیوه برقراری ارتباط با پشتیبانی مد نظر شما قرار دارد؟؟

مقیاس پذیر

آیا زیرساخت کافی برای پشتیبانی وب سایت و بازدید کنندگان آن دارید؟ یک وب سایت در زمان های مختلف ممکن است بار ترافیکی مختلفی را هم تجربه کند، آیا وب سایت شما در این مقیاس های مختلف پاسخگویی مناسب را خواهد داشت؟ نه تنها باید رابط کاربری وب سایت مقیاس پذیر باشد ، بلکه بانک اطلاعاتی پشتیبان ، API ها و خدمات نیز قادر به مقیاس بندی باشند.

امنیت وب سایت

امنیت نگرانی بزرگی برای بازدید کنندگان و متقاضیان طراحی وب سایت  امروزی است. شما باید مطمئن باشید که وب سایت شما از استانداردها و دستورالعمل های مناسب پیروی می کند. به عنوان مثال ، اگر ویژگی ثبت نام کاربر را دارید ، می خواهید مطمئن شوید که رمزهای عبور کاربر رمزگذاری شده و به متن ساده نمایش داده نمی شوند. همچنین می خواهید از وب سایت ایمن باشید و از رمزگذاری SSL استفاده می کند. ایا در بخش های مختلف که از فرم ها استفاده میکنید ، مثل فراموشی رمز عبور ، تماس با ما و… از کد های امنیتی و تشخیص ربات  استفاده کرده اید؟

نکاتی که در این مقاله ذکر شد به شما کمک میکند که طراحی سایت جذاب و موفقی را تجربه کنید .

منبع:c-sharpcorner