در قسمت های قبل در مورد راه اندازی پروژه لاراولی و همچنین نحوه تعریف route ها و routegroup ها براتون توضیحاتی رو دادم ، در این قسمت قصد دارم در مورد اجرای view ها و در واقع نمایش صفحه های وب سایت به کاربر بوسیله ادرس ها صحبت کنم .

مثل بخش های قبل یک روت تعریف میکنیم و اینبار به جای نمایش یک پیام کاری میکنیم که وقتی اون rout فراخوانی شده یک صفحه به کاربر نمایش داده بشه .

برای اینکار به شکل زیر عمل میکنیم .

فرض میکنیم که ادرس بخش خبر ما به شکل http://mysite.com/news  هست . و میخواهیم وقتی کاربر وارد این ادرس شد یک صفحه خاص بهش نمایش بدیم .

در مثال بالا طبق آموزش قسمت اول لاراول یک route تعریف می کنیم از نوع get . همونطور که قبلا گفتیم پارامتر دوم متد استاتیک get یک فانکشن هست . در داخل بدنه فانکشن با استفاده از فانکشن view  صفحه مورد نظر روبه کاربر نمایش میدیم .

فانکشن view:

فانکشن view دو پارامتر دریافت می کنه که در مورد پارامتر دوم در  درس های جلوتر صحبت میکنیم ، اما در بخش اول اسم صفحه مورد نظرمون رو وارد میکنیم ، که طبق قوانین لاراول این صفحه باید داخل دایرکتوری Resources و بعد دایرکتوری views باشه.

برای ایجاد این فایل وارد این بخش میشیم و بعد فایل مورد نظرمون رو با پسوند .blade.php میسازیم .

مثال: archive.blade.php

به این نکته توجه کنید که میتونید فایل های ویو خودتون رو در داخل بخش views باز هم فولدر بندی کنید تا کارتون مرتب تر و راحت تر بشه

مثلا در مثال بالا ما ادرس رو به این شکل دایدم news.archive اینبه معنیه اینه که داخل فولدر  Resources>views>news یک فایل با نام archive.blade.php قرار داره و برای کاربر به نمایش در میاد. چون بصورت ئیش فرض فایلهای ویو ما باید پسوند blade رو داشته باشن موقع صدا کردن اونها نیازی نیست که این پسوند نوشته بشه و لاراول بصورت پیش فرض اون رو لحاظ میکنه .