قسمت قبلی در مورد اجرای view  های مختلف و  اختصاص هر صفحه به یک ادرس صحبت کردیم . در این جلسه در مورد اینکه چطور میتونیم متغیر هایی رو به  view ارسال کنیم و به کاربر نمایش بدیم صحبت میکنیم .

برای اینکار اول route مورد نظرمون رو تعریف می کنیم :

تابع  view مقدار دیگه ای هم دریافت میکنه به عنوان پارامتر که میتونه یک ارایه با چند مقدار مختلف باشه . این مقادیر باید بصورت  key=>value  به این تابع ارسال بشن. روش های دیگه ای هم برای ارسال مقادیر به view ها وجود داره که در ادامه همین اموزش ها در موردشون صحبت خواهیم کرد.

این مقادیر رو میتونید از ادرس دریافت کنید یا از یک مدل که بعدا توضیح خواهم داد و یا بصورت استاتیک باشه . در هر صورت به این شکل دریافت و به ویو ارسال میکنیم .

در ادامه مثالی در مورد دریافت مقدار از ادرس رو با هم مرور میکنیم تا با این روش هم آشنایی لازم رو پیدا کنید .

 

در مثال بالا مقدار رو در ادرس قراردادیم و به عنوان پارامتر ورودی تابع معرفیش کردیم و بعد از اون متغیر رو داخل یک متغیر دیگه ریختیم و به view ارسال کردیم .

در مورد ارسال مقداری از طریق ادرس در درس اول (آموزش لاراول) صحبت کردیم ، میتونید به این بخش مراجعه کنید و اگر اطلاعاتی در این مورد نیاز هست از این  بخش دریافت کنید .

بعد از ارسال مقدار به view میتونید به سادگی با ایندکس ارایه به مقدار اون دسترسی داشته باشید .

در مثال بالا ما مقداری رو داخل ارایه ای با ایندکس title  به سمت view ارسال کردیم برای دسترسی به این مقدار فقط کافیه متغیری با نام title  رو صدابزنید تا به مقادیر اون دسترسی داشته باشید .