فریلنسر موفق
تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر بسیار جذاب است ، به خصوص برای افرادی که به دنبال آزادی و راحتی به هنگام کار  هستند. همچنین برای افرادی که دارای یک خط خلاق و توانایی مدیریت زمان مناسب هستند بسیار مطلوب است. با این حال ، تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر موفق چندان ساده نیست. این مسیر شغلی نیاز به سرمایه گذاری چشمگیر در زمان و منابع دارد. اما بازده بالقوه موفقیت نیز متناسب با کار سخت مورد نیاز است با ما همراه باشید.

با گفتن این نکته ، برخی از مراحل مفید برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر در زیر ارائه شده است:

1- زبان های برنامه نویسی مورد نیاز را بیاموزید
این یک نیاز اساسی برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس آزاد مستقل است. یادگیری چندین زبان برنامه نویسی بسیار مهم است زیرا این امر به شما در دستیابی به پروژه های متعدد و افزایش دسترسی شما در بین مشتری های آینده کمک می کند.
2- مهارت های ارتباطی خود را گسترش دهید
مهارت های ارتباطی بخش اساسی برنامه نویسی مستقل است. برقراری ارتباط با مشتری برای درک حس نیازهای خود و تحویل آن طبق مشخصات ، بسیار مهم است. همچنین مهارت های ارتباطی در شکل گیری روابط حرفه ای برای حفظ مشتری در درازمدت ضروری است.
3- قوانین اساسی کار را تنظیم کنید
برخی از قوانین اساسی کار برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر مورد نیاز است. مهمترین قانون این است که یک برنامه ثابت داشته باشید که کاملاً رعایت شود. همچنین ، نرخ پرداخت مبلغ پایه ثابت برای مشتریان لازم است. علاوه بر این ، برنامه جلسات ، به روزرسانی ها ، مهلت ها و غیره باید قبل از شروع پروژه برای نتایج بهینه با مشتری تعیین شود.

4- نمونه کارهای آنلاین خود را بسازید
نمونه کارهای آنلاین برای یک برنامه نویس مستقل ضروری است زیرا این یک مقدمه برای مشتریان آینده نگر است. می توان از آن برای نمایش پروژه های گذشته و همچنین توصیفاتی برای آنها استفاده کرد. علاوه بر این ، یک نمونه کارها آنلاین باید شامل فرصت های تعامل مانند پیوند به حساب های شبکه های اجتماعی باشد.
5-بازاریابی محتوا را یاد بگیرید
بازاریابی محتوا برای یافتن مشتری های آینده بسیار مفید است. بازاریابی محتوای آنلاین شامل ایجاد حضور آنلاین است. این ممکن است شامل یک وب سایت نمونه کارها ، یک وبلاگ ، یک حساب کاربری در LinkedIn و غیره باشد. بازاریابی محتوای آفلاین شامل ملاقات حضوری با افراد و استفاده از کلمه دهان می باشد.
6- مخاطب هدف خود را بشناسید
ایجاد مخاطب هدف و آشنایی با آنها بسیار مهم است. این شامل درک مکان ، صنعت ، سن ، جنسیت و غیره مخاطبان هدف است. سپس با استفاده از خدمات مختلفی از جمله وبلاگ نویسی ، ایمیل ، یوتیوب و غیره می توانید ارتباط با مخاطب هدف ایجاد کنید.
7- در پروژه های open source مشارکت کنید
کمک به پروژه های open source می تواند برای ایجاد اعتبار برای مشتری های آینده مورد استفاده قرار گیرد. این کار می تواند شامل کار بر روی پروژه های پروژه های منبع باز موجود یا ایجاد پروژه های منبع باز شما باشد. در هر صورت ، پروژه های منبع باز اعتبار و اطمینان خوبی را برای نمونه کارها شما فراهم می کنند.
8- از فناوری ها و زبان های فعلی استقال کنید
لازم است که از فناوری ها و زبان های فعلی استقبال کنید  تا به بتوانید فریلنسر  بمانید . این امر می تواند با عضویت در انتشارات ، پیوستن به دوره های آنلاین ، خواندن خبرنامه ها و غیره در مورد موضوعات مورد نیاز انجام شود. همه اینها در به دست آوردن مهارتهای مربوط به این تخصص کمک می کند که به نوبه خود باعث افزایش مشتری بیشتر و افزایش پتانسیل درآمدی می شود.

سرانجام ، برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر موفق ، نیاز به صبر و حوصله ، اخلاق کاری عالی و یک شبکه قوی از مشتری دارید. همه اینها همراه با رشد مداوم به موفقیت منجر می شود که می تواند با گذشت زمان گسترش یابد.