طراحی سایت و نکات مهمی که قبل از آن باید مورد توجه قرار دهید:

در این مقاله که در مورد طراحی سایت برای شما اماده شده قصد داریم به نکات کلیدی که باید قبل از طراحی سایت به آنها توجه اشاره کنیم نکاتی که رعایت هرکدام از آنها باعث تکمیل تر شدن و جذاب ترشدن سایت شما خواهد شد.

1. هدف خود را برای سایت و مخاطبان هدف تعریف کنید.
طراحی ، منو ها و محتوای شما باید با هدفی هدایت شود که با مخاطبان شما و اهداف آنها همسو باشد.

2. mobile friendly
امار استفاده از دستگاه های تلفن همراه در سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته اند که نشان می دهد تعداد بیشتری کاربر در حال جستجو و استفاده از موبایل هستند. بعلاوه ، با جدیدترین الگوریتم گوگل ، سایت شما باید سازگار با موبایل باشد یا در نتیجه نتایج جستجو کمتر دیده خواهید شد و یا از طرف گوگل جریمه می شوید.

3. تحقیق کنید
بهترین راه برای الهام گرفتن این استدر رقبای خود جستجو کنید و نکات مثبت آنها را نمونه برداری کنید .حتی میتوانید در سایت های مورد علاقه خود یا سایت های مرتبط با صنایع خود جستجو کنید نکه برداری کنید و از آنها الهام بگیرید و به نکات و راه های مناسب تری برسید. چند دقیقه جستجو می تواند الهام بخش مسیرهای جدید یا راههای ابتکاری برای نمایش محتوای مختلفی باشد.

4- مهمترین سرمایه گذاری: زمان.
اولین  چالش که در طراحی سایت وجود دارد ، وقت کافی برای موفقیت آن اختصاص نمی دهید. سرمایه گذاری وقتی شما باید برابر با سرمایه گذاری پولی شما در طراحی سایت و مدیریت وب سایت شما باشد.

5- خلاق شوید!
از پیاده سازی طرح های متفاوت و اجرایی کردن ایده های متفاوت در طراحی سایت نترسید. وب سایت شما آینه چهره شما در جهان است. چرا باید شبیه به بقیه باشید؟ نترسید و همین حالا هر ایده خلاقانهایکه داری بعد ازتحقیق و بررسی پیاده سازی کنید.

6. یک جدول زمانی با مهلت های واقعی ایجاد کنید.
برای بخش های مختلف طراحی سایت از جمله گرافیک – برنامه نویسی – تولید محتوا و تحویل محتوا برنامه زمانی مناسب و واقع بینانه و همچنین صادقانه ایجاد کنید. با رعایت زمانبندی مناسب قطعا سایت شما به موقع به پایان میرسد و نتیجه قابل قبول از طراحی سایت خواهید گرفت.

7. انعطاف پذیر باشید.
یک وب سایت خوب همیشه در حال تغییر است. محتوای جدید بر اساس بازخورد کاربر یا مطالب تازه ارائه شده برای تشویق مکالمه جدید اضافه می شود. درک کنید که طراحی سایت کاری است که باید انجام دهید و فراموش کرده اید ، این روندی است که باید در آن مداومت داشت.

منبع: cubicle